Great very professional service. They have unblocked my kitchen and shower drains very quickly and worked accurately wit… Lees meer
Droger doet het niet meer in Alkmaar?
Een droger die na een volledige cyclus nog natte was aflevert, heeft vrijwel altijd te maken met een verstopte pluizenfilter, condensafvoer of luchtafvoer. In Alkmaar zien wij dit probleem regelmatig in de oudere portiekflats uit de jaren '60-'70 en in de vooroorlogse grachtenpanden in de binnenstad, waar smalle afvoerkanalen en kalkrijke leidingen sneller dichtslippen. Regioriool lost het snel en vakkundig op, zodat uw droger weer naar behoren functioneert.
- Snel ter plaatse vanuit Vlaardingen via de A20, A4 en A9 richting Alkmaar
- 24/7 bereikbaar — ook 's avonds, in het weekend en op feestdagen
- Ervaren met oudere woningtypen en afvoersystemen in Alkmaar en omgeving
- 9.5/10 klantwaardering op basis van honderden tevreden klanten
Heeft u een spoedsituatie? Wij zijn dag en nacht bereikbaar en staan doorgaans snel bij u op de stoep.
311 822 326 70Verstopte droger in Alkmaar: dit zijn de meest voorkomende oorzaken
In Alkmaar komen wij bij droger-problemen een herkenbaar patroon tegen dat samenhangt met de bouwperiode van de woningen en de lokale watersamenstelling. Kalkrijk water, smalle afvoerkanalen in compacte woningen en verouderde ventilatieschachten spelen daarin een grote rol.
Dichtgeslibde luchtafvoer in vooroorlogse grachtenpanden
In de vooroorlogse grachtenpanden in de Alkmaarse binnenstad — rond de Fnidsen, het Waagplein en het Schermereiland — zijn drogers vaak aangesloten op originele ventilatieschachten of smal doorvoerkanalen door muren. Deze openingen zijn gevoelig voor pluizenophoping en kalkvorming, zeker in oudere metselwerk-constructies. Een geblokkeerde luchtafvoer zorgt ervoor dat vochtige lucht niet kan ontsnappen en de droger oververhit of de was nat blijft.
Kalkaanslag door hard Alkmaars leidingwater
Noord-Holland staat bekend om relatief hard leidingwater. In condensdrogers leidt dit tot snellere kalkaanslag in de waterreservoir, de pomp en de interne afvoerslang. Bewoners in wijken als Daalmeer, Vroonermeer en De Hoef melden regelmatig dat hun condensdroger stopt of foutmeldingen geeft. Een grondige reiniging van de condensafvoer en het verwijderen van kalkaanslag lost dit in de meeste gevallen structureel op.
Zo lossen wij een verstopte droger in Alkmaar op
U belt, wij plannen snel een afspraak
Regioriool is dag en nacht bereikbaar. Wij rijden vanuit Vlaardingen via de A20, A4 en A9 naar Alkmaar. Geef ons het type droger en het probleem door, dan komen wij goed voorbereid.
Snel en flexibelInspectie van pluizenfilter, afvoerslang en condenssysteem
Wij controleren systematisch alle onderdelen: het pluizenfilter, de condensbak, de afvoerslang, de pomp en het externe afvoerkanaal of de ventilatieslang. Zo stellen wij precies vast waar de blokkade of verstopping zich bevindt.
Grondige diagnoseReiniging en ontstopping op maat
Afhankelijk van de situatie reinigen wij de condensafvoerslang, verwijderen wij kalkaanslag, zuigen wij pluizen uit het afvoerkanaal of spoelen wij de afvoer door. Bij een extern afvoerkanaal door de muur gebruiken wij een geschikte slang of borstel om de doorgang volledig vrij te maken.
Juiste techniek per situatieTestdraai en preventief advies
Na de werkzaamheden laten wij de droger een korte cyclus draaien om te controleren of alles naar behoren werkt. Wij geven u eerlijk advies over hoe u verstoppingen in de toekomst kunt voorkomen, bijvoorbeeld door het pluizenfilter na elke cyclus te reinigen en de condensbak regelmatig te ontkalken.
Controle en adviesVraag direct een offerte aan
Vul het formulier in en ontvang binnen 2 uur een vrijblijvende reactie van onze specialisten. Liever direct contact?
- Reactie binnen 2 uur
- Bij spoed binnen 30 minuten ter plaatse
- Gratis en geheel vrijblijvend
- 9.5/10 · 167+ Google-reviews
Droger ontstoppen in alle wijken van Alkmaar
Onze monteurs zijn actief in alle wijken van Alkmaar en de omliggende kernen, van de historische binnenstad tot de nieuwere woonwijken aan de rand van de gemeente.
Centrum
- Binnenstad
- Spoorbuurt
- Schermereiland
- Stationsbuurt
Noord
- Huiswaard
- Overdie
- Oud-Overdie
- Bergermeer
Oost
- De Hoef
- Oosterhout
- Vroonermeer
West
- De Mare
- Daalmeer
- Koedijk
Zuid
- Oudorp
- 't Rak
- De Nollen
- Groot-Limmerbrug
Buitengebied en kernen
- Sint Pancras
- Stompetoren
- Schermer
- Zuid-Schermer
Wij helpen particulieren, VvE's en bedrijven in Alkmaar
Woningeigenaren en huurders
Of u nu woont in een vooroorlogs grachtenpand in de Alkmaarse binnenstad of in een rijtjeswoning uit de jaren '80 in Daalmeer — wij helpen u snel en vakkundig verder als uw droger verstopt is. Huurders: controleer eerst met uw verhuurder of het onderhoud onder de servicekosten valt.
VvE's en appartementencomplexen
In appartementencomplexen delen bewoners de standleidingen en het hoofdriool. Wij helpen VvE-beheerders met inspectie, onderhoud en spoedmeldingen. Van een enkele standleiding tot een volledig complex — wij denken mee over een efficiënte aanpak.
Zakelijke klanten en bedrijfspanden
Wasserijen, hotels en logiesaanbieders in Alkmaar maken intensief gebruik van drogers. Wij bieden snelle serviceverlening en onderhoudsafspraken om stilstand te voorkomen. Vraag naar onze mogelijkheden voor zakelijke klanten.
Waarom Alkmaarders kiezen voor Regioriool
Regioriool.nl is gevestigd in Vlaardingen en rijdt via de A20, A4 en A9 naar Alkmaar. Met meer dan 15 jaar ervaring in de regio kennen wij de woningtypen, bouwperioden en afvoersystemen in Alkmaar goed — van de smalle leidingschachten in de historische binnenstad tot de condensafvoersystemen in de naoorlogse flats in Overdie en De Mare. Wij zijn eerlijk over wat het probleem is en wat de oplossing kost.
- Dag en nacht bereikbaar, ook in het weekend en op feestdagen
- Bekend met de woningtypen en afvoerconstructies in Alkmaar
- Eerlijke tarieven en voordelige voorrijkosten, geen verrassingen achteraf
- Garantie op uitgevoerd werk
- 9.5/10 klantwaardering op basis van honderden klanten

Wat zeggen onze klanten in Alkmaar?
"Zaterdagavond belde ik in paniek omdat mijn riool volledig verstopt was. Binnen 45 minuten stond er een monteur voor de deur. Professioneel, snel en vriendelijk. Het probleem was binnen een uur opgelost. Absoluut een aanrader!"
"Wij hadden al een tijdje last van rioollucht in de badkamer. Regioriool heeft een grondige inspectie gedaan en de oorzaak gevonden. Netjes opgelost en een duidelijke uitleg gegeven. Geen verborgen kosten."
"Voor ons bedrijfspand hadden we een complete rioolvervanging nodig. Regioriool heeft dit netjes en snel uitgevoerd met minimale overlast. Goede communicatie, eerlijke prijs en uitstekend vakwerk."
"Mijn gootsteen liep al weken slecht weg. De monteur was vriendelijk, werkte netjes en het probleem was snel verholpen. Ik zou ze zeker aanbevelen aan vrienden en familie."
"Na een camera-inspectie bleek er een boomwortel in mijn riool te zitten. Regioriool heeft dit professioneel verwijderd en de buis gerepareerd. Goede uitleg, duidelijke offerte en het werk is netjes uitgevoerd."
"Wij zijn VvE-beheerder en werken al jaren met Regioriool samen. Altijd snel, altijd betrouwbaar en de communicatie is uitstekend. Ze denken mee en komen met goede oplossingen. Een partner waar je op kunt bouwen."
Veelgestelde vragen over droger ontstoppen in Alkmaar
In de meeste gevallen is er sprake van een verstopt pluizenfilter, een geblokkeerde condensafvoerslang of een dichtgeslibde externe luchtafvoer. In Alkmaar zien wij dit probleem regelmatig in oudere portiekflats in Overdie en Oud-Overdie, waar smalle afvoerkanalen sneller dichtraken. Een grondige inspectie wijst snel uit waar de verstopping zit.
Ja, Noord-Holland heeft relatief hard leidingwater, wat leidt tot snellere kalkaanslag in de condensbak, de pomp en de interne afvoerslang van condensdrogers. Regelmatig ontkalken van de condensbak en het reinigen van de afvoerslang helpt verstoppingen te voorkomen. Wij adviseren u graag over een onderhoudschema dat past bij uw specifieke droger en woning.
De afvoerslang en de condensbak van uw droger zijn uw eigen verantwoordelijkheid. Als de droger is aangesloten op een gedeeld afvoerkanaal of een gezamenlijke ventilatieschacht, valt dat gedeelte onder de VvE. Wij kunnen bij twijfel samen met u bepalen waar de verstopping zit en wie daarvoor verantwoordelijk is. de VvE.
Wij rijden vanuit ons kantoor in Vlaardingen via de A20, A4 en A9 naar Alkmaar. De rijdtijd bedraagt gemiddeld 75 tot 90 minuten, afhankelijk van het tijdstip en de verkeersdrukte. Wij zijn 24/7 bereikbaar en plannen de afspraak op een moment dat voor u uitkomt.
Ook actief in de regio Alkmaar
Naast Alkmaar rijden wij ook naar de omliggende gemeenten in Noord-Holland — vanuit Vlaardingen altijd via de A20, A4 en A9.
Meer weten over de afvoer van de droger ontstoppen? Op onze dienstpagina leest u alles over onze werkwijze, de kosten en wanneer u ons het beste inschakelt.
Recente artikelen over droger ontstoppen
Praktische tips en uitleg van onze specialisten.
- Huismiddeltjes tegen rioolvliegjes: wat werkt écht? — 14 augustus 2026
- Rioolvliegjes: de oorzaak en waar ze vandaan komen — 14 augustus 2026
- Stinkende keukenafvoer: oorzaak en hoe je het voorkomt — 14 augustus 2026
Droger verstopt in Alkmaar? Bel ons direct.
Onze specialisten staan 24/7 voor u klaar en komen ook 's avonds, in het weekend en op feestdagen naar Alkmaar. Bel 0182 232 670 voor een snelle afspraak.